Wystawy

Dotychczasowy dorobek artysty to kilka wystaw indywidulanych i kilkadziesiąt zbiorowych, mających miejsce zarówno w kraju, jak i za granicą. Z wystaw indywidualnych tylko jedna odbyła się w przestrzeni galeryjnej – Brewka lubi pokazywać swoje prace w nieoczywistych miejscach, dostępnych dla, często, przypadkowej publiczności. Artysta wierzy, że w ten sposób można rozbudzić wrażliwość na sztukę wśród osób pozornie nią niezainteresowanych.

Wystawa

#ZabawNIE

17.11.2018 | Centrum Praskie Koneser

Wystawą #ZabawNIE artysta zaprosił odbiorców swojej sztuki do świata zabawek i zabawy. Ale, wbrew temu z czym większości z nas kojarzą się te dwa nieodłączne elementy dzieciństwa, okazało się, że to świat nieprzyjazny, pełen agresji, bólu i szeroko pojętego cierpienia. Stąd przekorny tytuł wystawy: „#ZabawNIE”. Zabawnie na pewno NIE było. Ale z pewnością intrygująco. :)

Wystawa

HOPE

20.02.-20.20.2002 | Łódź, Vienna House Andel’s

Wystawa objęła portrety zwierząt występujących w Polsce, zagrożonych wyginięciem.

Obrazy są połączeniem lubianej przez artystę street artowej estetyki z realistycznym przedstawieniem wybranych gatunków. Zaskakują stonowaną kolorystyką (Brewka słynie z odwagi w używaniu zdecydowanych kolorów), aczkolwiek nie zabrakło w nich charakterystycznych dla artysty akcentów. Widać w nich dojrzałość artystyczną, z lekkim powiewem świeżości.

Wystawa

Journey

17.04.2023 | Filharmonia w Szczecinie | Galeria Poziom 4.

Wystawa "Journey" w Filharmonii w Szczecinie to zapis 10 lat malarskiej i artystycznej podróży artysty. Retrospekcja. W pięciu cyklach Brewka pokazał najbardziej charakterystyczne elementy swojej twórczości. Były to portrety zwierząt i ludzi, portrety zabawek po przejściach, portrety czaszek czy prace nawiązujące do tzw. Pokolenia X – ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku, zagubionych i szukających sensu w życiu. Otwarcie miało miejsce tuż przed 43. urodzinami artysty. Miejscem „Podróży” była Filharmonia w Szczecinie – Galeria Poziom 4. To niestandardowa przestrzeń, którą wyróżniają kształty, niestandardowy sufit, kąt padania światła oraz szklane balustrady. Całość pozwoliła na niestandardową ekspozycję dzieł sztuki, stanowiąc doskonałą mapę podróży przez twórczość artysty.

Wystawa

My

18.05.2020 | Galeria officyna art & design

Początkowo wystawa "My" miała pokazywać relacje międzyludzkie, tęsknoty ludzi, ich marzenia i postawy wobec innych. W trakcie pracy nad nią okazało się jednak, że z jej początkowego kształtu zostanie tylko główny szkielet. Artysta zdecydował się pokazać wspomniane relacje międzyludzkie i ludzi ze swojej perspektywy. I tak powstała wystawa "MY", która składa się z trzech cykli: "My czyli ja", "My czyli my" oraz "My czyli oni i ja". Pierwszy pokazuje Brewkę jako artystę, który myśli przede wszystkim kolorem. Drugi jest najbardziej osobisty i przedstawia Brewkę jako ojca i partnera. Trzeci natomiast to podsumowanie tego, jak artysta postrzega dzisiejszy świat.

23.10.2014 | Winosfera Chłodna 31

"Portrety uchwycone" to pierwsza duża indywidualna wystawa Brewki. Jej sukces zadecydował o porzuceniu przez artystę zawodu prawnika na rzecz całkowitego poświęcenia się malarstwu. Wystawa objęła portrety zwierząt, namalowane żywymi, odważnymi kolorami i dała początek nurtowi animalistycznemu w twórczości Brewki. Do dzisiejszego dnia barwne zwierzęce portrety są swoistym znakiem rozpoznawczym jego malarstwa.