Wystawy

Dotychczasowy dorobek artysty to kilka wystaw indywidulanych i kilkadziesiąt zbiorowych, mających miejsce zarówno w kraju, jak i za granicą. Z wystaw indywidualnych tylko jedna odbyła się w przestrzeni galeryjnej – Brewka lubi pokazywać swoje prace w nieoczywistych miejscach, dostępnych dla, często, przypadkowej publiczności. Artysta wierzy, że w ten sposób można rozbudzić wrażliwość na sztukę wśród osób pozornie nią niezainteresowanych.

Wystawa

#ZabawNIE

17.11.2018 | Centrum Praskie Koneser

Wystawą #ZabawNIE artysta zaprosił odbiorców swojej sztuki do świata zabawek i zabawy. Ale, wbrew temu z czym większości z nas kojarzą się te dwa nieodłączne elementy dzieciństwa, okazało się, że to świat nieprzyjazny, pełen agresji, bólu i szeroko pojętego cierpienia. Stąd przekorny tytuł wystawy: „#ZabawNIE”. Zabawnie na pewno NIE było. Ale z pewnością intrygująco. :)

Wystawa

HOPE

20.02.-20.20.2002 | Łódź, Vienna House Andel’s

Wystawa objęła portrety zwierząt występujących w Polsce, zagrożonych wyginięciem.

Obrazy są połączeniem lubianej przez artystę street artowej estetyki z realistycznym przedstawieniem wybranych gatunków. Zaskakują stonowaną kolorystyką (Brewka słynie z odwagi w używaniu zdecydowanych kolorów), aczkolwiek nie zabrakło w nich charakterystycznych dla artysty akcentów. Widać w nich dojrzałość artystyczną, z lekkim powiewem świeżości.

Wystawa

My

18.05.2020 | Galeria officyna art & design

Początkowo wystawa "My" miała pokazywać relacje międzyludzkie, tęsknoty ludzi, ich marzenia i postawy wobec innych. W trakcie pracy nad nią okazało się jednak, że z jej początkowego kształtu zostanie tylko główny szkielet. Artysta zdecydował się pokazać wspomniane relacje międzyludzkie i ludzi ze swojej perspektywy. I tak powstała wystawa "MY", która składa się z trzech cykli: "My czyli ja", "My czyli my" oraz "My czyli oni i ja". Pierwszy pokazuje Brewkę jako artystę, który myśli przede wszystkim kolorem. Drugi jest najbardziej osobisty i przedstawia Brewkę jako ojca i partnera. Trzeci natomiast to podsumowanie tego, jak artysta postrzega dzisiejszy świat.

23.10.2014 | Winosfera Chłodna 31

"Portrety uchwycone" to pierwsza duża indywidualna wystawa Brewki. Jej sukces zadecydował o porzuceniu przez artystę zawodu prawnika na rzecz całkowitego poświęcenia się malarstwu. Wystawa objęła portrety zwierząt, namalowane żywymi, odważnymi kolorami i dała początek nurtowi animalistycznemu w twórczości Brewki. Do dzisiejszego dnia barwne zwierzęce portrety są swoistym znakiem rozpoznawczym jego malarstwa.